Mladí hasiči podporují ochranu přírody

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuMládež

Naši mladí hasiči se zapojili do výtvarné soutěže, kterou vyhlásil Český svaz ochránců přírody (ČSOP). Soutěž byla zaměřena na vyobrazení tří specifických druhů – vážky jasnoskvrnnézábělníka bahenního a sýce rousného. Tyto druhy jsou typické pro lokalitu Na Skřivánku nedaleko Jihlavy, kterou ČSOP aktivně zachraňuje.

Naši hasiči se pustili do malování s velkým nadšením a dnes jsme předali na ČSOP v Michli celkem 20 obrázků. Všechna vybraná soutěžní díla budou následně ČSOP zpeněžena formou internetové aukce. Výtěžek z aukce bude použit na záchranu lokality Na Skřivánku.

Chceme naše mladé hasiče vést nejen k hasičské činnosti, ale také budovat jejich vztah k přírodě tak, aby si jí dokázali vážit. Jejich účast v soutěži je skvělým příkladem toho, jak mohou mladí lidé přispět k ochraně naší přírody.

Pokud máte zájem dozvědět se o soutěži víc, nebo o lokalitě Na Skřivánku, navštivte webové stránky Českého svazu ochránců přírody.