Radotínské dopoledne s IZS

 

PA030128

První sobotní říjnové dopoledne čekal na kolektiv mladých hasičů nelehký úkol prezentovat činnost spolu s dospělými činovníky SDH Radotín na Dni s Integrovaným záchranným systémem, který se pravidelně koná v Radotíně. Vzhledem k tomu, že KMH má od září nové vedoucí a kolektiv dětí se dává znovu dohromady, byla tato akce pro nás velkou výzvou.

Sešli jsme se v 8. hodin ráno v hasičské zbrojnici, abychom se před 9. hodinou převlečení do uniforem a plni odhodlání přesunuli hasičskou dodávkou na prostranství před Albertem, kde se akce konala.

Do zahájení akce jsme stihli připravit stánek s propagačními materiály a stanoviště pro děti. Naše srážení kuželek proudem vody z džberové stříkačky se ukázalo jako dobrá a osvědčená zábava pro děti. Mladí hasiči v průběhu dopoledne zvedali kuželky, doplňovali vodu do stříkačky a radili dětem s držením proudnice s hadicí.

Mezitím proběhla ukázka hašení požáru ze žebříku, který předváděla jednotka SDH. Ani jsme se nenadáli a čekalo nás představení KMH před diváky. Připravili jsme si hašení papírového domku 2 proudy z džberových stříkaček. Domek byl uhašen a naše vystoupení úspěšně za námi. Ještě jsme shlédli ukázku hašení požáru pomocí hasicích přístrojů, který opět předváděli „dospěláci“ z JSDH.

Přiblížilo se poledne a naše myšlenky se již upínaly na zaslouženou odměnu, kterou nám slíbili vedoucí. Program se nachýlil ke konci a my jsme se přesunuli do hasičské zbrojnice, kde jsme si udělali ohníček a opekli si špekáčky. Kolem třetí hodiny odpolední jsme se unavení, ale spokojení rozešli do svých domovů.

PA030144